Facebook üye sayısı rekora gidiyor kullanıcı sayısına bakın

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg “Bu sabah itibariyle Facebook topluluğu resmi olarak 2 milyar kişiye ulaştı” yazdı.

Zuckerberg Facebook’u, 13 yıl önce Harvard Üniversitesi’nde öğrenciyken kurmuştu. Sitenin büyük başarı yakalamasıyla Zuckerberg o dönemde mezun olmadan okulu bıraktı.

İnternet devi 2012 yılının Ekim ayında 1 milyar kullanıcıya ulaşmıştı. Yani Facebook aradan henüz 5 yıl bile geçmeden kullanıcı sayısını ikiye katladı. Ancak bazı internet uzmanları, özellikle gençler arasında çok popüler olan Snapchat gibi uygulamalar nedeniyle Facebook’un büyümesinin yavaşlayacağı tahmininde bulunuyordu.

Facebook da yıl başında reklam gelirlerinin azalabileceği uyarısında bulunmuştu. Ancak Zuckerberg’in hedefinin dünya nüfusunun dörtte birinden bile fazla olduğu görülüyor.

Facebook CEO’su, USA Today’a yaptığı açıklamada “2 milyar kullanıcı” haberinin şirkette çok büyük kutlamalara neden olmadığını çünkü ‘henüz herkese ulaşamamış olduklarını’ söyledi.

Zuckerberg “Gerçekten önemsediğimiz tek şey herkese ulaşabilmek” dedi. Ancak sosyal medya sitesinin hızlı büyümesi, içeriğin kontrolünü de güçleştiriyor. Facebook, kullanıcıların paylaştığı şiddet yanlısı ve yasa dışı içerikleri kaldırması konusunda ciddi baskı altında.

Şirket geçen ay, içeriği kontrole edebilmek için 3 bin kişi daha istihdam edeceklerini açıklamıştı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir